Четверг, 25/04/2024, 18:21
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ Казатинской РДА [1]
НОВОСТИ от ПР [0]
ЗАЯВЛЕНИЕ ЛИДЕРА ПР [38]
ЗАЯВЛЕНИЕ Партии регионов [18]
Официальные заявления Партии регионов
МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ [80]
ВИДЕОНОВОСТИ [2]
Все НОВОСТИ Украины
Наши ДЕЛА [14]
ЗАЯВЛЕНИЯ и ВЫСКАЗЫВАНИЯ ОДНОПАРТИЙЦЕВ [30]
ПОЗДРАВЛЕНИЯ от НАРОДНЫХ ДЕПУТАТОВ [22]
ПОЗДРАВЛЕНИЯ от КАЗАТИНСКОЙ ПР [25]
Открытое письмо ДЕПУТАТА от ПР [1]
ВЫБОРЫ [0]
ВЫБОРЫ ПРЕЗИДЕНТА Украины 2010 [67]
Наш опрос
За кого Вы проголосовали бы сегодня ?
Всего ответов: 295
Форма входа
 Каталог статей
Главная » Статьи » МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ

У вузькому колі - про селянські болі...

     За підсумками співбесіди із першим заступником голови ОДА І. М. Мовчаном голова Козятинської РДА О. І. Лавренюк провів нараду з керівниками сільгоспформувань та малих фермерських господарств району. Лейтмотивом зібрання стало висловлювання Івана Михайловича: "Працюватимуть біля землі ті, хто її ефективно використовуватиме". В області біля 1,5 млн. га ріллі, використання якої дуже строкате. Керівник району наголосив, що силовим структурам дано завдання перевірити стан ефективності використання земель...
     Начальник управління економіки РДА Н. В. Нановська розмову в ОДА з керівництвом нашого району назвала важкою і неприємною. Про наші проблеми керівництво області нам нагадує втретє. Питання заробітної плати першочергове. Давалось завдання до кінця року підвищити зарплату в сільгоспвиробництві на 20, а зросла вона на 5%. По рівню зарплати економічно сильний район на 23 місці серед 27 районів області. Середня кількість працюючих у 18 сільгосппідприємствах Козятинщини становить 1965 чоловік, середньомісячна зарплата - 1137 грн., а річний фонд заробітної плати 24 млн. 865 тис. грн., коли в Крижопільському, відповідно, є 9 господарств, 3416 чол., 1332 грн.і 5о млн. 434 тис. грн.; Хмільницькому - 16 госп., 3075 чол., 1824 грн., 33 млн. 250 тис.грн.. Складається враження, сказала Н. В. Нановська, що в нашому районі найбільше працюючих і найгірші землі та кліматичні умови. З цього приводу вона навела слова І. М. Мовчана: "Поведінка району - це виклик владі, і ми будемо адекватно реагувати на ці речі... Кишеньковому бізнесу в сільськогосподарському виробництві настає кінець".
Акцентувалася увага на розвитку тваринництва, і якщо хтось не може чи не хоче цим займатися, то це робитимуть інші інвестори.
    Серед нинішніх пріоритетів також інвентаризація пришкільних спортивних майданчиків. Чимало територіальних громад укладають угоди з суб’єктами господарювання, що на розвиток соціальної сфери господарники виділятимуть по 15 грн. з кожного гектара орендованих земель...
Начальник управління АПР РДА О. В. Дейнека вела мову про велику строкатість середної заробітної плати господарств. Названо господарства, у яких середньомісячна заробітна плата найвища в районі і в яких нижча мінімальної.
     Голову ради сільгосппідприємств району М. В. Мельника цікавило, наскільки зріс у районі фонд заробітної плати. А склав він лише 5%. Слушним було бажання голови СВК "Вівсяницький" В. С. Ліневича дізнатися, як пов’язується величина зарплати відносно гектара ріллі?
     Керівники сільгоспформувань бідкались, що зростають ціни на ресурси, а О. В. Дейнека нагадала їм, що за рік на 30% зросли також ціни на сільськогосподарську продукцію.
Сільгоспформування сплатили понад 7 млн. грн. податків, а найбільше за землю - господарства сіл Вівсяники, Гурівці, Зозулинці. У Пенсійний фонд усі 54 аграрних форомувань заплатили 11,5 млн. грн...
     Стурбованість про сплату податків висловив начальник ОДПІ В. Г. Матвійчук, провівши аналогію між Козятинським та Калинівським районами. Надходження податку з фізичних осіб з початку року в нас склали 276 тис. грн, а земельного - 22 тис. грн, відповідно, у Калинівському - 550 та 350 тис. грн.
     Податкова міліція активізувала роботу з господарствами, які уникають сплати податків. Хто до 1-го лютого не погасить заборгованості - буде не на фіксованому, а на загальному оподаткуванні...
     Начальник відділення Пенсійного фонду в Козятинському районі О. П. Ясінський наголосив, що 25% надходжень фонду дає сільськогосподарське виробництво. За минулий рік сільгоспформування зібрали 12 млн. грн., а за місяць на пенсії в районі використовується 13 млн. грн. На початку минулого року мали заборгованість 5 млн. грн., а наприкінці - 2,9 млн. Повністю погасили заборгованість СФГ "Подільске", СФГ "Воля", СТОВ "Мрія", ПП "Гурівецьке" та інші.
     З нового року сплачується єдиний соціальний податок, взамін колишніх 4-х. Несвоєчасна сплата податку тягне великі штрафні санкції.
    Начальник відділу Держкомзему в Козятинському районі Я. С. Лопатюк, ведучи мову про ефективність використання земельних ресурсів, назвав ряд цифр, зокрема, що в районі укладено з 16300 договорів на оренду землі, з яких 15730 пройшли реєстрацію.По 9286 договорах виплочено орендну плату в розмірі 3% вартості паю. Загальна сума орендної плати за землю, яку виконано на 102%, становить 24 млн. грн...
      Висловлював невдоволення, що пустують землі і їх важко взяти в оренду, голова СФГ "ПН Поділля" О. О. Ткачук, а керівник СФГ "Шар" С. В. Шнайдрук бив на сполох, що у вовчинецькій "Щедрій ниві" відсутнє керівництво, землі не орються і не засіваються, розбираються приміщення.
      Землі запасу і резервного фонду, яких є 1880 га, розпорошені по всьому району.
      Голова районної ради В. І. Стахов, який брав участь в роботі наради, сказав, що не бачить проблем у розвитку аграрного сектора району. Хтось бажає зберегти свою посаду, здавши район. Наведені цифри, що в Козятинському районі мала заробітна плата є невірними. Є сумніви, що в 9-ти сільгосппідприємствах Крижопільського району понад 3 тис. працюючих. Те, що проводиться, це - боротьба за землю перед її продажем. Наші люди мають заробітну плату. За паї інвестор платить грішми, а не зерном, як у нас. Потрібно об’єднати зусилля, щоб зберегти підприємства. На прикладі Вовчинця побачили, яким є ефективний інвестор. Інвестори не потрібні Сеніченкові, Шубовичу та Шевчуку. Працівники і юрист райради будуть захищати своїх господарників....
      Голова РДА О. І. Лавренюк, звертаючись до керівників сільгосппідприємств, сказав, що він теж один із них. Сам 24 роки очолював господарство, і про те, щоб звільняти з роботи людей, мова не ведеться.
      У Махаринці попередня влада допустила інвесторів, які порізали цукрозавод і хотіли добратися до газопроводу та спортзали.
      Керівницво області ставить завдання дійти до кожного гектара ріллі, щоб земля ефективно використовувалась і працювала на благо людей. Є проблеми з неуспадкованими паями. Слід скоординувати дії по вирішенню порушуваних проблем. Спостерігається фальсифікація статистичної звітності.
      На останнє зауваження голови РДА голова райради обурився, що такі факти відповідними службами не зафіксовані.
       У підтвердження своїх слів О. І. Лавренюк сказав, що в Козятинському районі валовий збір зернових становить 147 тис. т зерна, а у Хмільницькому - понад 203 тис. т. Ми повинні гарантувати захист наших людей. Хіба нормально, що район по економічних показниках у числі обласних лідерів, а за рівнем заробітної плати на 23 місці? О. І. Лавренюк наголосив, що влада за те, щоб нашу землю обробляли наші, а не заїжджі люди, і щоб ця земля працювала на благо своїх людей.
       Голова РДА, встановивши терміни, дав доручення керівникам управлінь та відділів О. В. Дейнеці, Н. В. Нановській, В. Г. Матвійчуку, О. П. Ясінському, Я. С. Лопатюку розробити механізми та вишукати шляхи виходу із ситуації. Дано відповідні вказівки правоохоронним органам щодо контролю за ходом усунення порушуваних проблем. Вирішено до обговорення цього питання повернутись наступного місяця.


Источник: http://www.vin.gov.ua
Категория: МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ | Добавил: kazatin_pr (25/01/2011) W
Просмотров: 785 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Поиск
Архив записей