Четверг, 02/05/2024, 16:23
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ Казатинской РДА [1]
НОВОСТИ от ПР [0]
ЗАЯВЛЕНИЕ ЛИДЕРА ПР [38]
ЗАЯВЛЕНИЕ Партии регионов [18]
Официальные заявления Партии регионов
МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ [80]
ВИДЕОНОВОСТИ [2]
Все НОВОСТИ Украины
Наши ДЕЛА [14]
ЗАЯВЛЕНИЯ и ВЫСКАЗЫВАНИЯ ОДНОПАРТИЙЦЕВ [30]
ПОЗДРАВЛЕНИЯ от НАРОДНЫХ ДЕПУТАТОВ [22]
ПОЗДРАВЛЕНИЯ от КАЗАТИНСКОЙ ПР [25]
Открытое письмо ДЕПУТАТА от ПР [1]
ВЫБОРЫ [0]
ВЫБОРЫ ПРЕЗИДЕНТА Украины 2010 [67]
Наш опрос
За кого Вы проголосовали бы сегодня ?
Всего ответов: 295
Форма входа
 Каталог статей
Главная » Статьи » МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ

Микола Джига: «Здоров’я громадян – головний національний інтерес держави»

"Нинішній голова Вінницької ОДА Микола Джига вирізняється від десяти своїх попередників тим, що передусім переймається проблемою здоров’я громадян. Причому він підтримує програму здоров’я не тільки на словах, адже веде абсолютно здоровий спосіб життя: не вживає міцних напоїв, не палить, займається спортом, віддає перевагу здоровому харчуванню. З перших днів перебування на посаді голови обласної адміністрації губернатор Вінниччини лобіює обласну програму здоров’я і вболіває за здоров’я кожного мешканця Вінниччини. Саме так – слово «здоров’я» є для Миколи Джиги пріоритетним і ключовим у його роботі. Звісно, така увага до проблем здоров’я не могла не зацікавити наше видання. Напередодні новорічних свят голова ОДА Микола Джига дав інтерв’ю для «Вінниччини медичної».
– Чому з перших днів роботи на посаді голови ОДА пріоритетним напрямком для вас стала розробка концепції програми здоров’я?
– Прийшовши на цю посаду, я справді почав не з виробничих показників, не з політичних закликів, а з того, що є головним для нас усіх – зі здоров’я людей. І для мене особисто, і для кожної людини головна цінність – її здоров’я. Здоров’я громадян – головний національний інтерес держави. У статті третій Конституції України чітко записано, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. І саме з цього постулату потрібно будувати політику нашої держави. Все просто: якщо у людей не буде здоров’я – все інше їм буде просто не потрібне. Майже 80 відсотків неповнолітніх, що нині мешкають в нашій області, за останніми дослідженнями, мають відхилення у здоров’ї. Це дуже сумна статистика. І з цим негайно потрібно щось робити. Потрібні кардинальні зміни.
– Яка ж ваша концепція програми охорони здоров’я?
– Концепція ще розробляється. Але потрібно чітко усвідомити, що охорона здоров’я – не тільки і не стільки медицина лікувальна, перш за все, це –профілактика. Непокоїть те, що 12 тисяч дітей в області потрапляють в лікарні з травмами, причинами яких стають і відкриті люки, і незасипані ями, неосвітлені вулиці, під’їзди тощо. Потрібно не тільки дбати про високі спортивні досягнення, які, безумовно, підвищують престиж держави, не тільки будувати суперсучасні спортивні споруди, а навчити людей дбати про своє здоров’я з допомогою щоденної зарядки, навчити їх нормально жити.
– А що означає «нормально жити»?
– Нормально поводитися, правильно харчуватися, навчити своїх дітей протистояти спокусам, яких зараз дуже багато, побудувати для них правильну систему цінностей. Тютюн, алкогольні напої, пиво, слабоалкоголки сьогодні активно рекламуються, діти все хочуть спробувати. Починається з паління, з пива, потім – міцніший алкоголь, а потім доходить до вживання наркотиків. Це є великою проблемою. Програма здоров’я – програма комплексна, яка включає в себе багато аспектів, починаючи від виховання сімей, з того, що батьки, які належним чином не виховують своїх дітей, повинні бути на обліку. Що виросте з дітей, які бачать, що їхні батьки зловживають спиртним, не працюють, живуть в антисанітарних умовах? Особливо багато таких випадків у сільському середовищі. Село – це мій біль… За рік кількість дітей у сільських школах Вінниччини зменшилася майже на 9 тисяч. І ця тенденція тільки посилюється. Потрібно серйозно замислитися, що в такому разі буде з нашою аграрною областю через 10 років? Хто буде працювати? Населення старіє, вимирає, на селі з людьми ніхто не працює. Колгоспи знищили, а що люди отримали взамін? Колись на селі були фахівці, люди з вищою освітою, була сільська інтелігенція, яка своїм способом життя подавала приклад усім іншим. А що ми маємо сьогодні? Запас слів у пересічного селянина дуже скупий, з них половина – ненормативна лексика. Ми зовсім не працюємо з людьми. Прагнемо йти в Європу, а в селі – гнояка і багнюка, дороги розбиті, ліхтарів немає, процвітають пияцтво, крадіжки… Як і на якому прикладі виховуються діти? Що бачать люди в селах? Не відкрию Америку, сказавши, що тільки зі здоров’я морального, духовного розпочинається здоров’я тілесне. На селі потрібно багато працювати. Робота з людьми, починаючи з прийому громадян, повинна проводитися не в кабінетах чиновників; голови райдержадміністрацій чи районних рад повинні бувати на селі, їздити, збирати людей, розказувати, що таке цигарка для дитини, що таке горілка, пиво, самогон, що таке антисанітарія, що таке хвороби, що таке здорове харчування. Так, зібрати людей непросто, вони не хочуть ходити ні на батьківські збори, ні навіть до церкви, але робити це просто необхідно.
– Я так розумію, що пріоритетом для вас є саме медицина профілактична, велике значення якій надавав Пирогов?
– Звичайно. У нас як? Якщо захворів – лікуй мене, державо, будь ласка, бо ти мені винна. Чому? Може бути так – людина все життя п’є, веде бозна-який спосіб життя, через що виникають проблеми з печінкою, з нирками, зі шлунком, і коли її вже зовсім припече, приходить до лікаря. І що? Держава за бюджетні кошти повинна її лікувати. На якій підставі? Адже ця людина не хотіла дбати про своє здоров’я! Потрібно розуміти, що наш бюджет просто не витримає такого навантаження. У Великій Британії, наприклад, держава не буде лікувати людину, якщо доведено, що людина сама винна у своїй хворобі.
Буває, що дитина ще з моменту зачаття має певні відхилення від норми. Нещодавно був день інвалідів. Прикро, але кількість таких людей збільшується кожного року. 100 млн. грн. на рік виділяється на Вінниччині на підтримку цієї категорії людей. Далі буде ще більше. Чи зможе бюджет з роками витримувати таке навантаження? Ні. Тому треба уважно ставитися до збереження генофонду. Здоров’я громадян – проблема не тільки медична, а й соціальна, економічна і політична.
– Миколо Васильовичу, знаю, що ви ініціюєте створення в області програми охорони здоров’я чоловіків. Розкажіть про це детальніше.
– Коли я був у відрядженні в Росії, мені на очі потрапила книжка «Життя і здоров’я чоловіків в РФ». У Росії щороку помирає 600 тисяч чоловіків, що в п’ять разів більше, ніж жінок, жінки живуть на 10-12 років довше, ніж чоловіки. Я замислився над цією проблемою. Чому? Чоловіки менше уваги приділяють власному здоров’ю, палять, вживають міцні напої, більше схильні до стресів. Але чоловічому здоров’ю не приділяється достатньо уваги. Жіночі консультації у нас є, а чоловічих немає. Ані в Росії, ані у нас. А проблеми у нас однакові. В принципі, це зрозуміло, адже жінка – це, перш за все, мати; вирішення проблем жіночого і дитячого здоров’я завжди були пріоритетним напрямком розвитку охорони здоров’я. Але якщо аналізувати рівень травматизму, смертності внаслідок природних і насильницьких причин, наприклад, у ДТП, на виробництві, суїцидів, загибелі на воді, виявиться, що чоловіків гине кілька разів більше, ніж жінок. Якщо ж торкатися медичних проблем, то є значна проблема з чоловічим репродуктивним здоров’ям, чоловіки набагато частіше, ніж жінки, мають захворювання серцево-судинної, нервової систем. Словом , потрібно серйозно взятися за проблему підтримання здоров’я представників сильної статі – поки що сильної.
– Якої ви думки про охорону здоров’я в Росії?
– Моє останнє відрядження було нетривалим, але наскільки я зміг побачити, в Росії держава більше уваги звертає на народжуваність дітей – на це державою виділяються великі кошти, будуються надсучасні центри матері і дитини, медичні центри високого рівня. Вважаю, що рівень цієї роботи в Росії набагато вищий, ніж в Україні.
– Що ви можете сказати про створення університетської клініки в обласному центрі?
– Ідея створення у Вінниці університетського медичного центру не нова, але до останнього часу справа далі розмов не йшла. Прем’єр-міністр Микола Азаров знову підняв цю тему під час свого візиту до Вінниці. Коли він почув мій виступ, у якому червоною ниткою проходила тема здоров’я наших земляків, він запропонував створити у Вінниці сучасний потужний медичний центр на базі ВНМУ, який добре відомий не тільки в Україні, а й за її межами. Уже підібрано ділянку землі 7 га в парковій зоні біля Хмельницького шосе, всі документі вже затверджені. Створюється благодійний фонд ім. Пирогова, для того щоб розпочати цю роботу. В державному бюджеті буде закладено статтю на фінансування цієї програми. Наші фахівці, зокрема ректор ВНМУ Василь Мороз і мій заступник Іван Мовчан ознайомилися з роботою подібних медичних центрів у Німеччині, де підібрали проект клініки і найшли архітектора, який втілюватиме цей проект у життя. Наша університетська клініка працюватиме не тільки для потреб Вінницької області, а й для сусідніх областей. Це має бути сучасний потужний медичний центр, аналогів якому в Україні немає. Створення такого центру може коштувати 150-200 млн. грн., а може й більше. Робота ця дуже непроста, але думаю, що центр з’явиться за 3-4 роки.
– Ви активний прихильник і пропагандист здорового способу життя. Що ви включаєте у це поняття?
– У молодості всі вважають, що вони вічні, і мало хто замислюється, що починати дбати про здоров’я потрібно замолоду. І знаєте, що найскладніше? Протидіяти спокусам. Алкоголь, цигарки, лінощі, нездорова їжа – наші вороги. Ми усвідомлюємо це, але протистояти їм часто просто несила. Тому потрібно винайти в собі ці сили і колись розпочати це протистояння. Я сам так роблю (не п’ю, не палю, підтримую себе у нормальній фізичній формі, не переїдаю) й інших до цього заохочую.
– Чи звертаєтеся ви до лікарів, коли є потреба?
– Вважаю, що я досить відповідально ставлюся до свого здоров’я. Тому, за потреби, природно, йду до лікаря, самолікуванням не зловживаю. Звісно, я намагаюся не допускати крайніх випадків, а коли з’являється проблема, то йду до фахівця, а не до знахарки.
– Коли останній раз були у лікаря?
– Не так давно. Під час гри у теніс у мене сталась невеличка неприємність – зміщення диска. Пішов до лікаря.
– На чому, на вашу думку, державі не можна економити?
– На здоров’ї, безпеці людей і культурі (культурі – в широкому розумінні цього слова, включаючи освіченість, самоповагу тощо). Від культури, від поведінки, від свідомості людей надзвичайно багато залежить. Треба людей берегти і вчити займатися власним здоров’ям. Якщо нічого не робити з собою – дуже швидко настане розчарування.
– Що побажаєте нашим читачам в новому році?
– Бажаю всім здоров’я, оптимізму і сил протистояти спокусам
Інтерв`ю провела Оксана Турчик"


Источник: http://www.vin.gov.ua
Категория: МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ | Добавил: kazatin_pr (17/01/2011) W
Просмотров: 789 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Поиск
Архив записей