Пятница, 26/04/2024, 10:31
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Категории раздела
НОВОСТИ Казатинской РДА [1]
НОВОСТИ от ПР [0]
ЗАЯВЛЕНИЕ ЛИДЕРА ПР [38]
ЗАЯВЛЕНИЕ Партии регионов [18]
Официальные заявления Партии регионов
МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ [80]
ВИДЕОНОВОСТИ [2]
Все НОВОСТИ Украины
Наши ДЕЛА [14]
ЗАЯВЛЕНИЯ и ВЫСКАЗЫВАНИЯ ОДНОПАРТИЙЦЕВ [30]
ПОЗДРАВЛЕНИЯ от НАРОДНЫХ ДЕПУТАТОВ [22]
ПОЗДРАВЛЕНИЯ от КАЗАТИНСКОЙ ПР [25]
Открытое письмо ДЕПУТАТА от ПР [1]
ВЫБОРЫ [0]
ВЫБОРЫ ПРЕЗИДЕНТА Украины 2010 [67]
Наш опрос
За кого Вы проголосовали бы сегодня ?
Всего ответов: 295
Форма входа
 Каталог статей
Главная » Статьи » МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ

Микола Джига має проекти та мрії, які вже здійснює.

Він - десятий губернатор Вінниччини за останні 17 років. Минає рік, відколи Микола Джига кермує областю. Кожен із його попередників керував по-своєму протягом різних термінів - від 50 днів і до п'яти років. Звичайно, всіх з нас судять за справами, але і слова грають роль. На наші запитання відповідає голова облдержадміністрації Микола Джига.

  • Миколо Васильовичу, не так давно ви здали мандат народно­го депутата. Цим самим ви під­твердили, що ви в області - на­довго і будете розвивати Віннич­чину. Бо люди сумнівались...
  • Я прийшов по-серйозному. Від­разу скажу, що я не прийшов «по­гратися» у владу чи, тим більше, за­робляти. Я достатньо заможна лю­дина, мені нічого не потрібно. Я хочу щось корисне зробити, а саме: по­будувати заводи, молочнотоварні комплекси, дороги. Ось про окру­жну дорогу під Калинівкою вже всі мовчать, і це правильно - все, вона вже є. Хочу, щоб точно так замов­чали про хірургічний корпус лікарні імені Пирогова. Залишилося закін­чити будівництво і забути, щоб лі­карня працювала. Зараз ми там шту­рмуємо роботи.
  • От ви кажете, що підприємст­ва будуватимете. А які? Вінниця ж колись мала цілий високотехнологічний промисловий ком­плекс.
  • Що ж, такі гіганти, як хімічний, ламповий, 45-й та деякі інші заводи, місцеві ділки знищили під виглядом приватизації, створили схеми, задеше­во продавали, от і кануло все в Лету. Ніхто цим не займався, а слабкість і беззубість правоохоронних органів дозволили все це розтягнути. Зате вдалося зберегти спільними зусил­лями ювелірний завод «Кристал», на якому побував Прем'єр-міністр, не­погано і стабільно працює завод із виготовлення зброї «Форт». Зараз ми допомагаємо, щоб не пропало під­приємство «Вінтар» - як не дивно, там виготовляють рибні консерви, - купують рибу в портах, переробля­ють, закатують, експортують у Росію. Причому, там близько 500 чоловік працює.
  • А як ідуть справи з відро­дженням Вінницького авіаремо-нтного заводу?
  • Ось тільки 2 березня у Вінниці підписали договір між керівництвом нашого авіаремонтного заводу і го­ловою ради директорів ОАТ «Мо­тор Січ», Героєм України В'ячеславом Богуслаєвим про відкриття у нас ремонтної бази. Паралельно розгля­нули питання на перспективу - про виробництво нових вертольотів Мі- 2. Я вже цими планами поділився з Президентом України, він схвалив. Адже вінницький авіазавод має всі допуски і сертифікати на виробниц­тво цих машин, тут є унікальні спеці­алісти. Ми повинні зберегти це під­приємство. А якщо ми піднімемо в повітря новий вертоліт, то це буде подія для держави.
  • Коли був прямий ефір з Пре­зидентом України, з Вінниччи­ни пролунав дзвінок з запитан­ням про перспективи цукрової галузі. Заводи зупиняють, ріжуть на метал, руйнують. Яка ваша точка зору на цю проблему, адже Вінниччину завжди нази­вали «цукровим Донбасом»?
  • Традиційно, історично склало­ся, що у нашій області вирощу­ють цукрові буряки та переробля­ють їх. Якщо цукровий буряк пра­вильно посіяти, виростити і пере­робити, то прибуток з одного гек­тара становитиме дві тисячі дола­рів. Отож цукрова галузь одна з найприбутковіших. Тому я вважаю, що в області слід побудувати кі­лька високотехнологічних надсучасних заводів, які нині має Німеччи­на, Франція.
  • Але ж люди не зрозуміють - коли 2-3 таких заводи працюва­тимуть, а всі інші, яких є чима­ло, стоятимуть.
  • Ті заводи, які є, треба переоснас­тити, вони невеликі. А великі будуть виробляти по 12 тисяч тонн цукру на добу. У нас же навіть десяток за­водів стільки не виробляють.
  • Уже конкретно щось наміча­ється, чи це просто мрії?
  • Так, уже йде проектування заво­дів. Хочу відзначити, що, крім про­мисловості, ми розвиватимемо сіль­ськогосподарське виробництво. Він­ниччина зараз лідер у аграрній га­лузі, але я вважаю, що зробити тре­ба ще чимало. Маю на увазі розви­ток тваринництва - молочного і м'я­сного. Молока область виробляє 1700-1800 тонн на добу, та лише 16% його - якісне. Молоко з інди­відуальних господарств, видоєне вручну, вважається менш якісним, та ще й деякі люди додають всіляку хімію. Отож потрібні крупні моло­чнотоварні комплекси, щоб у закри­тому циклі молоко потрапляло в холодильник і на завод. Тоді це сортове стандартне і конкурентозда­тне молоко, а з нього така ж проду­кція, яку можна постачати в будь- яку країну і отримувати прибутки. В області вже є господарства, де ве­ликі комплекси - приміром, у селі Громадське Літинського району. Один діючий на 200 корів, ще 4 будуються, всього на тисячу корів. Це вже показник. Є господарства, які переобладнали по-новому фе­рми, - там молоко через доїльні апа­рати в холодильник потрапляє. До кінця року молочнотоварних ком­плексів у області буде 7 чи 8. Вва­жаю оптимальним співвідношення кількості молока від людей та з ор­ганізованих господарств 50х50. А якщо побільшає сильних госпо­дарств, які зможуть утримувати ме­дичні заклади, школи, дитсадки в селах, то жити людям буде краще. Уявіть собі, що зараз у сільській мі­сцевості помирає людей в кілька разів більше, ніж народжується. А хто житиме, працюватиме у селах через 10-20 років? Якщо не відро­димо села, то знаєте, хто прийде? Китайці!
  • Кажуть, що ваш старший син допомагає «пробивати» ремонт і реставрацію Жмеринського і Козятинського залізничних вок­залів?
  • Він працює на високій посаді в «Укрзалізниці» - начальником управління «Укрзалізничпостач», деякою мірою допомагає. Чесно кажучи, це я віце-прем'єр міністра Бориса Колеснікова туди заволік, кажу: «Боря, поїзди під час Євро- 2012 будуть їхати зі Львова до Ки­єва, і що люди побачать?» Борис відразу при мені дав команду ген­директору «Укрзалізниці». Отож ви­ділено 30 мільйонів на реставра­цію в Жмеринку і 10 - у Козятин. З Міністерством культури вирішуємо проблему реставрації палацу Пото- цьких у Тульчині. Створюємо му­зей на місці «Вервольфа» - цю ідею підтримали посол Великобританії в Україні Лі Тернер та директор Швейцарського бюро співробітни­цтва в Україні Мануель Еттер, мери багатьох європейських міст - вони приїжджали у Вінницю.
  • Всі вже знають, що ви прибі­чник здорового способу життя - не маєте шкідливих звичок, за­ймаєтесь спортом, ще й усіх чи­новників хотіли заохотити до ранкової зарядки. Що спонука­ло до цього?
  • Я щоранку виходжу з дому за 15 хвилин шоста і ходжу пішки, о сьо­мій я вже вдома. А ще займаюсь плаванням. На певному етапі свого життєвого шляху я зрозумів, що життя - це рух і боротьба. Не будеш боротися - підеш туди, де перебуває більша частина людства. Так що тре­ба життя подовжувати. Уже десятки років я тренуюсь, якщо протягом ти­жня не піду 2-3 рази на серйозні навантаження, то починаю хвилюва­тись за себе - а що зі мною буде далі?
  • Миколо Васильовичу, а кого ви будете вітати зі святом Вось­мого березня?
  • Усіх жінок Вінничини! Я хочу, щоб ви, милі наші берегині, були зав­жди здоровими, щасливими, кохани­ми, оточеними увагою і повагою. Ще привітаю жінок, які працюють поруч, ну, і домашніх. Березневі дні нехай пробудять найсвітліші почуття, а чо­ловіки вам подарують ніжність і вір­ність.    

Газета "Вінниччина"

Розмову вела Любов ДОБРИНСЬКА



Источник: http://vinpr.org
Категория: МЕСТНЫЕ НОВОСТИ и СОБЫТИЯ | Добавил: kazatin_pr (14/03/2011) W
Просмотров: 664 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Поиск
Архив записей